Эутирокс і лактація . Блог лікаря-ендокринолога

19.07.2016

Эутирокс і лактація

Эутирокс і лактація — речі цілком сумісні. У цій статті я руйную забобони з питання «лактація і эутирокс». У минулій статті я розповіла про найбільш часті прояви хвороби щитовидної залози. так що можете переходити за посиланням і прочитати, якщо ще не читали. А зараз я б хотіла повернутися до нашої теми.

Ось ви вже стали мамою. Ви так довго чекали цієї миті, стійко проходили під час вагітності крізь всі неприємності, пов’язані зі здоров’ям. Ви сумлінно брали всю вагітність препарат гормону щитовидної залози, будь то L-тироксин або эутирокс.

Тепер після вдалих пологів встають резонні питання «А що далі? Потрібно і надалі приймати эутирокс? А чи не вплине цей препарат на мого малюка, адже він добре проникає через грудне молоко? Невже мені не можна годувати груддю і доведеться закінчувати годування, так і не почавши?»

Ці питання в різних варіаціях задає собі кожна приймаюча эутирокс жінка, ставши матір’ю. Сумісні процес лактації і прийом эутирокса? Звичайно, так! І зараз я поясню, чому це дійсно так.

Эутироксу і лактації БУТИ!

Справа в тому, що ви приймали препарат не просто так. У вас було на це абсолютне право. Прийом эутирокса до вагітності пов’язаний з явним гіпотиреозом, який заважає розвинутися вагітності, а також успішно її виносити. Мета призначення препарату — заповнення відсутньої кількості гормонів щитовидної залози.

Під час вагітності потреба в гормонах різко підвищується, ви ж повинні забезпечувати ними вже двох, а інколи і трьох, чотирьох. Тому під час вагітності доза эутирокса підвищується. Після пологів потреба в гормонах значно зменшується, але не настільки щоб його скасовувати. Пам’ятайте, що прийом тироксину довічний.

Що буде, коли ви приберете препарат?

Розвинуться симптоми гіпотиреозу, які окрім погіршення загального самопочуття можуть вплинути і на лактацію. До речі, в одному з досліджень з’ясували, що при зниженні рівня гормонів високий ризик розвитку післяпологової депресії.

Що відбувається, коли ви приймаєте синтетичні гормони?

Уявіть, що у вас немає ніякого гіпотиреозу, ви благополучно завагітніли, виносили і народили. Тепер потрібно годувати дитину. У вас в організмі, і в молоці в тому числі, будуть свої гормони щитовидної залози, і не тільки вони, а також естрогени, гормони надниркових залоз, гіпофіза та ін. і це знання не зашкодить вам зайнятися цим благородним і відповідальним справою — годувати дитину грудьми.

Що відбувається, коли ви приймаєте эутирокс з-за нестачі власних тиреоїдних гормонів? Те ж саме. Вони також проникають у грудне молоко в потрібній кількості. Різниця тільки в походженні, але для організму в цілому це не має значення. Йому важливо, щоб рівень гормонів був нормальним, а як вони потрапили, не має значення.

Все, що було сказано вище, відноситься до прийому фізіологічних доз эутирокса, тобто таких доз, які тримають рівень тиреотропного гормону (ТТГ) в нормальних величинах. Якщо вам призначено дози пригнічують або ж ви приймаєте дозу більше ніж потрібно, то може скластися картина медикаментозного тиреотоксикозу.

При цьому надлишок гормону також потрапляє у материнське молоко і може викликати медикаментозний тиреотоксикоз у дитини. Але, на щастя, цю проблему можна легко вирішити, знизивши дозу до фізіологічної.

Тому, що б цього не сталося, рекомендовано через 3 місяці після пологів здати аналізи на ТТГ і вільний Т4, щоб відкоригувати дозу эутирокса.

Як діяти в ситуації, коли препарат призначений вже під час вагітності?

Призначення эутирокса під час вагітності пов’язано, насамперед, з погіршенням перебігу наявного аутоімунного процесу (аутоімунного тиреоїдиту). До вагітності компенсаторних сил щитовидної залози вистачало для підтримки рівня гормонів в нормі. З настанням вагітності підвищується навантаження на щитовидну залозу, з якою вона не справляється, і розвивається нестача тиреоїдних гормонів. Для підтримки нормального рівня гормонів призначаються препарати тироксину.

Приймати эутирокс після пологів у цьому випадку?

В перший час (близько 3 місяців) — однозначно так. В подальшому необхідно здати аналіз на ТТГ і вільний Т4 для вирішення питання відміни препарату. Дуже часто вагітність ускладнює перебіг самого аутоімунного процесу. І якщо раніше аутоімунний тиреоїдит нічим себе не виявляв, то після пологів може розвинутися гіпотиреоз, який потребує довічного прийому эутирокса.

Якщо після пологів розвинувся післяпологовий тиреоїдит?

Можливі випадки, і нерідко, розвитку тиреоїдиту вже після пологів, тоді як до вагітності ніяких проблем з щитовидною залозою не було. Це так званий післяпологовий тиреоїдит, який за механізмом дуже схожий на аутоімунний, але, на відміну від нього, післяпологовий може пройти безслідно з часом. Прочитайте статтю «Тиреоїдит щитовидної залози після пологів». де дуже докладно про це написано.

В цьому випадку також жінка також потребує прийомі препаратів тироксину у фізіологічних дозах, які ніяк не діють на дитину.

А на цьому у мене все. Сподіваюся, я вас переконала, що суміщення лактації і эутирокса не тільки можливо, але і необхідно. Якщо є якісь заперечення чи доповнення, пишіть їх в коментарях в кінці статті.

З теплотою і турботою, ендокринолог Діляра Лебедєва

Схожі статті на блозі:

Короткий опис статті: you tubl Эутирокс і лактація — поєднання можливе. Руйнуємо забобони з питання «лактація і эутирокс». Эутирокс і лактація

Джерело: Эутирокс і лактація » Блог лікаря-ендокринолога

Також ви можете прочитати