Різне

Гегель Георг, коротка біографія

07.07.2016

Коротка біографія — ГЕГЕЛЬ ГЕОРГ ВІЛЬГЕЛЬМ ФРІДРІХ (1770-1831)

27 серпня 1770 р. в німецькому Штутгарті, в родині чиновника, який займав при дворі посаду секретаря казначейства, народився хлопчик, який виріс знаменитим філософом, створив власну систему «абсолютного ідеалізму», став одним із батьків-засновників німецької класичної філософії. Звали його Георг Вільгельм Фрідріх Гегель. Семирічним хлопчиком його віддали до гімназії, за час навчання в якій він не раз демонстрував здібності в області історії і вивчення древніх мов .

У 1788 р. після закінчення гімназії, Гегель стає студентом богословського факультету Тюбінгенського університету, при цьому будучи герцогським стипендіатом. В стінах цього навчального закладу доля звела його з двома майбутніми знаменитостями – філософом Фрідріхом фон Шеллінгом і поетом Фрідріхом Гельдерлином. Дружба з цими двома яскравими особистостями наклала помітний відбиток на інтелектуальний розвиток молодого Гегеля. Разом з однокурсниками він захоплювався ідеями Французької революції, до якої згодом охолов. У 1793 р. Гегель захищає магістерську дисертацію з філософії і закінчує університет.

Працюючи домашнім учителем у багатих родинах спочатку в Берні, потім у Франкфурті-на-Майні, Гегель не тільки не втратив інтересу до теології і політиці, але і зробив перші начерки власної теорії, яка згодом оформилася в цілісну філософську систему.

Отримання спадщини в 1799 р. після смерті батька змінило його біографію: Гегель міг не піклуватися про заробіток і зайнятися академічною діяльністю. Він вислав до Йенський університет тези дисертацію «Планетні орбіти». У 1801 р. йому видали дозвіл на читання лекцій, тому він приїжджає в Ієну і стає викладачем філософії. З 1801 по 1805 р. Гегель був приват-доцентом, потім до 1807 р. — екстраординарним професором. Його лекції, що висвітлювали широкий круг питань, не користувалися великою популярністю, проте це не завадило років, проведених в Єні, бути одними з найщасливіших. Тут він працював над «Феноменологією духу» — своїм найбільш відомим твором, що дає уявлення про його власної філософської концепції.

Йенський період життя Гегеля закінчився, коли місто захопили французи. Залишивши думки про кар’єру викладача, в 1807 р. він їде в Бамберг і влаштовується на посаду редактора «Бамбергской газети». Роботу в ній Гегель вважав каторгою і з задоволенням поїхав у Нюрнберг, де йому випала можливість стати директором класичної гімназії – на цій посаді він працював протягом 10 років, з 1808 по 1816 рр. За цей період Гегель придбав багатий адміністративний та викладацький досвід. 1811-ий відзначений в його біографії весіллям з Марією фон Тухер. Життя філософа в ці роки була досить спокійною, завдяки чому він міг приділяти багато часу наукової діяльності. Саме в Нюрнберзі була видана перша частина його системи під назвою «Наука логіки» (1812-1816).

У 1816 р. Гегеля запросили в Гейдельберзі – в університеті цього міста протягом чотирьох семестрів він читав лекції, які лягли в основу підручника «Енциклопедія філософських наук». У 1818 р. прусський міністр, який відповідав за сферу освіти, запросив Гегеля очолити кафедру філософії в Берлінському університеті з тією метою, щоб його теорія посприяла упокорення бунтарського студентського духу. Спочатку не користувалися популярністю лекції нового професора згодом стали збирати величезні аудиторії, їх приїжджали слухати з інших країн.

Філософія державного ладу і права, запропонована Гегелем, поступово перетворювалася в офіційну державну філософію, хоча сам її автор політику прусських влади поділяв не до кінця. На гегелевских поглядах на суспільство і держава виросли цілі покоління. У 1821 р. в Берліні вийшла в світ «Філософія права» — робота, якій судилося стати останньою. У 1830 р. Гегеля призначають ректором Берлінського університету, у 1831 р. він отримує від монарха нагороду за службу прусському державі. У серпні 1831 р. у німецьку столицю прийшла холера, і Гегель поспішив покинути місто, проте вже в жовтні повернувся, вважаючи, що небезпека минула. 14 листопада знаменитого філософа не стало, і саме холеру лікарі назвали причиною його смерті. Поховали Георга Вільгельма Фрідріха Гегеля 16 листопада на кладовищі Доротинштадт — про це він просив у заповіті.

Короткий опис статті: геги

Джерело: Гегель Георг — коротка біографія

Також ви можете прочитати