Різне

Новини

16.07.2016

Новини

ВООЗ закликає владу Росії підняти акцизи на тютюн в чотири рази.

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає владу Росії підняти акцизи на тютюн в кілька разів і привести їх у відповідність з європейським рівнем, тим самим зробивши додаткові заходи по боротьбі з курінням. Про це заявила 27 травня координатор економічного департаменту з контролю за тютюном ВООЗ доктор Гайда Юрекли, повідомляє ИТАР-ТАСС.

За словами Юрекли, в Росії один з найбільш низьких розмірів акцизів на сигарети в світі. Незважаючи на те, що вже два роки РФ розглядається як країна з високим рівнем доходів, акцизи на тютюн, як і раніше дешевше, ніж в державах з невеликим рівнем доходів. Експерт висловила надію на зміну цієї ситуації: «Ми віримо в те, що Росія може до 2020 року підняти акцизи до європейського рівня, який дорівнює 90 євро за тисячу сигарет».

Інакше кажучи, у ВООЗ хотіли б, щоб у Росії ціна акцизів на сигарети збільшилася в чотири рази. Зараз ставки Податкового кодексу на них складають 800 рублів за 1 тисячу штук плюс 8,5 % розрахункової вартості, що обчислюється виходячи з максимальної роздрібної ціни, але не менше 1040 рублів за 1 тисячу штук. Отримані додаткові гроші від акцизів могли б піти на модернізацію системи громадського здоров’я, вважає Юрекли. Вона назвала куріння «містком до алкоголю».

Моз РФ запропонував збільшити в цьому році акцизи на тютюн так, щоб 1 тисяча цигарок коштувала не менше 1500 рублів, а через рік — до 2590 рублів за те ж кількість. За статистикою, в Росії число курців складає близько 43,9 мільйона чоловік.

Як повідомляє «Інтерфакс», з 1 червня в списку місць у країні, де за законом не можна буде палити, додадуться ресторани, кафе, дальні поїзди та інші громадські об’єкти.

11.06.2014

Горілка – головна причина смерті чоловіків у Росії, довели вчені.

Короткий опис статті: yоuтube наркоманія, наркологічний диспансер Краснодар, наркомани, наркотик, шмаль, дезоморфін,

Джерело: Новини

Також ви можете прочитати