приколи

приколювати

24.05.2015

приколювати
Словник російської мови С. В. Ожегова

приколювати — подивіться також приколоти

«Тлумачний словник живого великоросійського мови» Ст. Даль

ПРИКОЛЮВАТИ — приколоти що, до чого, пришпилити, пристебнути шпилькою, прибити стусаном, вістрям. Метелики пришпилено під склом. Приколи квіти на очіпок.

ПРИКОЛЮВАТИ — кого, заколоти, вбити, проколів багнетом, списом, шпагою ся, пасивний; пасивний заставу Прикалывание жіночих уборів хоче искуссных рук. Прикол малий; чоловічий рід приколка жіночий рід те ж дію.

ПРИКОЛЮВАТИ — Прикол дров, приріст на посаджену міру, від розколу бовдурів і плах, від більш дрібної палиці. На сажень довелося по 4 вершка приколу. Продавці відпускають посаджену надбавку дров, на прикол.

ПРИКОЛЮВАТИ — Прикол, вбитий кілок, для укрепы чого; каба для причалу суден; кілочок, для розтяжки намети, намети; кількість, для прив’язування худоби на подножном корму, для скакових коней кругом, на верви та інше Кінь на приколі, сузір’я великої ведмедиці, з полярною зіркою, кругом якій вона звертається; вооз, лось. Приколзвезда, Урал, Уральські гори, уральське північна полярна зірка (Шейн). Його з двору спускати, так на приколі тримати, не надійний. Ставай на прикол! волжське; слово з берегів Волги, з Поволжя причаливай барку до приколу, окованному колу з гаком. Прикольний, до цього відноситься. Приколок малий; чоловічий рід старий, стара форма імені закол, набійка, перебій, учуг;

ПРИКОЛЮВАТИ — яз, зав’язок. Приколить коня, оприколить, заприколить, пустити на пізніше, на аркан. Приколу? жіночий рід оренбурзький, оренбурзьке прикорм риби розпареним вівсом, що зазвичай робиться поблизу вбитих і переплетених колів.

Тлумачний словник російської мови Під ред. Д. Н. Ушакова

ПРИКОЛЮВАТИ — прикалываю, прикалываешь. Несов. до приколоти.

Орфографічний словник під ред. проф. Лопатіна

приколювати — прика’лывать — прика’лывать, -аю, -повідомляє

Новий тлумачно-словотвірний словник російської мови, Т. Єфремової

приколювати — досконала форма перехідні

— — — 1) Прикріплювати що-небудь (брошка, орден і тисяча п.), проколюючи те, до чого прикріплюють.

— — — 2) Прикріплювати до чого-небудь шпилькою, шпилькою і тисяча п.

Короткий опис статті: приколи приколювати — подивіться також приколоти Тлумачний словник живого великоросійського мови Ст. Даль ПРИКОЛЮВАТИ — приколоти що, до чого, пришпилити, пристебнути шпилькою, прибити стусаном, вістрям. Метелики пришпилено під склом. Приколи квіти на приколювати

Джерело: приколювати — тлумачення, значення, сенс слова

Також ви можете прочитати