Просування в YouTube: методи безкоштовного просування каналу на

10.07.2016

Просування каналу на YouTube

Просування в YouTube: методи безкоштовного просування каналу на

Мабуть, ніхто не стане заперечувати той факт, що YouTube — один із найпотужніших ресурсів в інтернеті. Це підтверджують рейтинги Alexa і SimilarWeb. В Америці його називають другим найбільшим світовим пошукачем. За визнанням самих же представників Google, в наші дні люди все частіше використовують YouTube в якості пошуку відео.

Тільки за минулий рік кількість запитів із серії [how to] (зробити щось) в пошуковику відеохостингу зросла на 70%. І це не випадково: відео завжди було більш привабливим форматом для користувачів, ніж тексти. Адже відеоконтент, на думку більшості, відрізняється високою інформативністю і зручний для взаємодії. Популярність хостингу зростає з кожним днем, і сьогодні результати видачі YouTube включені в основний пошук Google, а також в SERP пошуку по відео.

Відеосервіс зумів обійти в результатах пошукової видачі всіх своїх найбільших конкурентів. Домогтися цього вдалося за рахунок розширених фрагментів, що містять превью ролика. Такі спиппеты почали активно використовуватися в SERP Google ще в 2014 році. На графіку, наведеному нижче, представлено процентне співвідношення розширених фрагментів для різних відеосервісів у видачі найбільшого у світі пошуковика.

З деяких пір Google почав включати трендові відео з YouTube в свій інструмент Google Trends. Це безпосередньо вказує на те, що трафік з YouTube має значний вплив на результати основного пошуку. Іншими словами, контент відеохостингу допомагає Google стежити за найактуальнішими подіями у світі.

З усього сказаного вище випливає, що для того, щоб успішно розвивати свій онлайн-бізнес, компанія просто зобов’язана активно присутні в YouTube. Це дозволить ресурсу зайняти набагато більш помітні позиції у видачі Google, так і в цілому це сприятиме збільшенню кількості трафіку на сайті.

Аналізуємо сторінку результатів видачі YouTube

Сторінка результатів внутрішнього пошуку YouTube по своєму інтерфейсу сильно нагадує SERP самого Google, де вгорі на більш вигідних позиціях розміщуються блоки платних оголошень, а нижче — результати органічного пошуку.

Відеоролики також ранжируються всередині розділів.

Зміцнюємо свої позиції на YouTube

Перш ніж приступати до створення власного каналу на YouTube або завантажити на хостинг свої відео, потрібно розробити стратегію. Починати доведеться з формування контент-плану та створення розкладу публікацій відео, яке має в усіх своїх деталях відповідати бізнес-цілями компанії.

По завершенні розробки стратегії можна приступати до запуску нового каналу або оптимізації вже наявних. Ось декілька найважливіших кроків, які необхідно здійснити власнику перед наступною за ними оптимізацією.

1. Формування бренду та підвищення впізнаваності каналу.

Мабуть, ніхто не стане сперечатися, що відеоканал на YouTube повинен бути впізнаваним. Його назва, іконка-логотип, фонове зображення, опис та URL повинні забезпечувати зростання популярності бренду. Логотип відеоканалу і фонове зображення у верхній частині сторінки з відео повинні в обов’язковому порядку мати високу роздільну здатність і добре розпізнаватися.

Нещодавно хостинг змінив правила створення URL-ів каналів. Тепер вибрати для свого каналу адресу можуть тільки автори з хорошою репутацією і за умови, що:

  • аудиторія каналу нараховує, щонайменше, 500 передплатників;
  • він був створений не менше 30 днів назад;
  • в якості значка каналу використовується фотографія;
  • на сторінці каналу налаштоване оформлення.

Крім того, можливість вибрати власний URL є у тих авторів, які пов’язали свій сайт з каналом або з G+ сторінкою, а також підтвердили дані про компанії.

Змінити вибраний URL неможливо. Якщо для каналу URL не вибирається, то адреса може вийти неоптимизированным. Це означає, що користувачам буде важко запам’ятати його. Крім того, такий адресу просто незручно вводити в пошуковий рядок. Для наочності — ось приклад подібного URL-а: «https://www.youtube.com/channel/UCIHSn0i6CRIk9Fyby2LZ3yw». Щоб уникнути «неперевариваемых» адрес, краще заздалегідь ознайомитися з правилами та порадами в «Довідці YouTube ».

2. Ключові слова і таргетування по країнам.

Використання релевантних ключових слів допоможе каналу краще ранжируватися у внутрішньому пошуку YouTube, адже вони безпосередньо пов’язані з основним напрямом діяльності та містяться у більшості відповідних тематичних запитів.

Планувальник ключових слів, доступний в AdWords, дозволить значно спростити підбір пошукових запитів. Ще один важливий аспект — таргетинг по регіону. Для цього в записі слід в обов’язковому порядку вказати, до якої країни буде відноситься канал.

3. Прив’яжіть сайт до каналу на YouTube.

Налаштування YouTube дозволяють прив’язувати сайт компанії до видеоканалу на YouTube. Це дасть можливість підвищити впізнаваність бренду і його авторитетність в результатах локального пошуку.

4. Опис каналу і посилання.

Щоб помітно підвищити рівень ранжирування каналу, має сенс у розділі description до відео використовувати брендований контент і релевантні ключові слова. Чим більше такого контенту, тим краще. Переконайтеся в тому, що на сторінці відеоканалу проставлені всі потрібні посилання на сайт компанії та її соціальні профілі.

5. Головна сторінка каналу.

На головній сторінці каналу найкраще використовувати так звані вбудовані відео. Це дозволить виділити найбільш рейтингові сюжети. Такі відеоролики будуть автоматично пропонуватися всякий раз, коли користувач буде потрапляти на сторінку каналу. Цей прийом в рази збільшить залученість і дозволить донести до користувачів найсвіжішу або ж саму корисну інформацію.

Також є сенс налаштовувати різні плейлисти на сторінці каналу YouTube, що дозволить користувачам швидше знаходити потрібний контент. Чим більше їх — тим краще.

6. Посилайтесь на свій канал.

Важливо розмістити посилання на свій канал на YouTubе на веб-сайті компанії і всередині соціальних профілів. Також корисно посилатися на свій відеоканал на e-mail розсилки. Це дозволить розширити аудиторію, підвищити авторитетність каналу, забезпечити більше відвідувань.

Фактори ранжирування YouTubе

За своїм принципом просування каналу або окремого відео практично нічим не відрізняється від просування сайту або окремої веб-сторінки. Підвищити позиції відео в пошуковій видачі допоможе оптимізація за такими напрямами, як:

Використання метаданих — заголовки до відео, опис і теги критично важливі для успішного просування ролика. Така оптимізація має на увазі під собою використання ключових слів у всіх перерахованих вище метаэлементах.

Точно також, як і у випадку з веб-сторінкою, в заголовках відео потрібно розміщувати важливі ключові слова якомога ближче до початку. Також необхідно, щоб в описі до відео були включені посилання на сайт власника каналу і на профілі в соціальних мережах.

Якість відео — не стане одкровенням той факт, що відеоролики у високому дозволі ранжуються набагато вище, ніж відео низької якості. YouTube в результатах пошуку завжди окремо позначає ролики у форматі HD, оскільки цей фактор важливий з точки зору користувача досвіду. Відео низької якості, як правило, дратує користувачів, в результаті чого воно втрачає перегляди, кількість передплатників скорочується, а лічильник біля кнопки «не подобається» швидко зростає.

Перегляди, лайки, шеринги і посилання — також впливають на ранжирування відео в пошуку. Відеороликів на YouTube присвоюються позиції в залежності від кількості переглядів; лайків; числа користувачів, поділилися сюжетом у соціальних мережах; а також в залежності від кількості вхідних посилань на сторінку з відео.

Ось декілька порад тим, хто всерйоз взявся за просування відео:

  • Діліться роликом у всіх належних вам профілі в соціальних мережах.
  • Розміщуйте посилання на нові відео в листах e-mail розсилки.
  • Додавайте відео на сайт, розміщуючи його в тематичних постах або в межах спеціального розділу.
  • Поширюйте контент на таких ресурсах, як Reddit або StumbleUpon.
  • В залежності від актуальності та релевантності ролика, можна домовлятися про його розміщення на сторонніх ресурсах — сайтах і блогах подібної тематики. Це дозволить збільшити число переглядів.

Нижче наводиться приклад статистики для відеоролика, розміщеного на YouTube компанією Elite SEM. Як видно, показник авторитетності сторінки становить 49/100, що, в цілому, не погано.

Оптимізація блоків превью і описів відео — дозволить помітно підвищити показник CTR сторінки з відео, збільшить кількість переглядів, буде сприяти поширенню відео користувачами. Для кожного відео, розміщеного на YouTube, передбачена можливість створити картинку-превью.

Вимоги до якості зображення — мінімум 640 x 360 пікселів при дотриманні формату 16:9. Картинка в обов’язковому порядку повинна «зачепити» погляд користувача. Наявність грамотного превью у сніппеті призведе до збільшення кількості кліків і переглядів відео.

Складання описів до роликів дозволить додатково виділити основну ідею сюжету. Крім того, тут можна розміщувати заклики до дії, а також посилання на інші сторінки та відеоматеріали. Функцію можна використовувати і для того, щоб просто попросити користувачів поділитися відео.

Не так давно на YouTube з’явився формат інтерактивних карток. Опис відео отримали кілька більш розширений функціонал.

Субтитри — як відомо, на YouTube можна створювати субтитри для відеороликів, дублюючи тим самим усне мовлення. Це робить контент доступним набагато більш широкого кола користувачів, включаючи людей, у яких є які-небудь проблеми зі слухом, а також для тих, що говорять на іншій мові.

До речі, мова субтитрів може відрізнятися від мови на відео. Крім того, створення субтитрів сприяє більш ефективному просуванню вмісту в пошуку. Дізнатися детальніше про те, як додати субтитри до відео, можна на сторінці Довідки .

Брендинг — саме по собі використання брендингу не впливає безпосередньо на ранжування відео в пошуку. У теж час, брендування допомагає підвищити авторитетність відео і каналу в цілому, стимулює залучення користувачів у взаємодію з контентом.

Як результат, власник канал поучит більше передплатників і переглядів відео. Вміст роликів буде краще поширюватися користувачами. В цілях підвищення впізнаваності бренду корисно транслювати його назва у вступній і заключній частинах ролика. YouTube також дозволяє маркувати відео за допомогою спеціального водяного знака з логотипом каналу.

Отже, висока якість відео збільшує його цінність, стимулює додаткові перегляди, спонукає користувачів ділитися роликом в соцмережах, приносить сторінці посилання. Цікавий і свіжий контент змушує юзерів активніше поширювати ролик і сприяє просуванню у видачі.

Приділіть трохи часу на створення календарного плану, в якому будуть вказані терміни розміщення відеороликів на каналі і їх теми. Займіться оптимізацією каналу на YouTube як в цілому, так і окремих відео, що розміщуються на ньому. Вкладені в процес зусилля обов’язково окупляться!

Короткий опис статті: сайт ю туб Для того, щоб успішно розвивати свій онлайн-бізнес, компанія просто зобов’язана активно присутні в YouTube. youtube, просування, google, канал, пошук, відео, хостинг, оптимізація, пошукова, seo, видача, ролик, ютуб, відеохостинг, оформлення

Джерело: Просування в YouTube: методи безкоштовного просування каналу на YouTube — SEO блог Pingo

Також ви можете прочитати