Youtube.com це… Що таке Youtube.com?

15.07.2016

Історія компанії

Youtube.com це… Що таке Youtube.com?

Чад Херлі — один із засновників — на обкладинці Forbes. жовтень 2006 року

Проект був заснований в лютому 2005 року трьома колишніми працівниками Paypal в Сан-Бруно. Каліфорнія. Вони використовували технологію Flash Video (flv), що дозволяє отримати хорошу якість запису при невеликому обсязі переданих даних. Проект став хорошим засобом розваги і, сформувавши свою спільноту, за даними статистики аналітичної компанії Alexa. випередив за популярністю соціальну мережу 2006 року була завершена купівля YouTube компанією [3]. До покупки YouTube, Google Video. Представники Google не мають наміру закривати його, а будуть використовувати його як місце пошуку відео по всім видеохостинговым сайтів. В даний час пошук Google Video включає і YouTube.

Саме перше відео на YouTube було розміщено 23 квітня 2005 року: http://www.youtube.com/watch?v=jNQXAC9IVRw .

14 листопада 2007 року YouTube запустив російську версію порталу за адресою http://ru.youtube.com. відкрилася кліпом Петра Наліча [4] .

Статистика сайту за станом на 2008 рік: YouTube Статистика (англійська) .

Перегляд та розповсюдження контенту

Відео-матеріали YouTube поширює наступним чином:

  • На сайті YouTube.com: Користувачі можуть завантажувати відео в декількох форматах, таких як .mpeg .avi. YouTube автоматично конвертує їх в Flash Video (.flv) з використанням невільного (патентованого ) кодека онлайн.
  • За межами YouTube.com: кожне відео супроводжується готової HTML-розміткою для вставки відео на інші веб-сторінки. Проста техніка скопіюй і встав зробила поширення відео з YouTube надзвичайно популярним серед блогерів і користувачів соціальних мереж. а також деяких медіа-ресурсів, адже посилання на відео може бути впроваджена в VideoRonk представляє на одній сторінці 5 найбільш популярних відео з YouTube.
  • Скачування відео: крім спеціальних сайтів, преобразовывающих посилання на сторінку з відео в посилання на файли, це дозволяють робити ряд сторонніх додатків (напр. SaveTube) і розширень для браузера (напр. UnPlug або VideoDownloader для Firefox ). Є також ряд спеціальних сайтів, які можуть завантажувати відео з YouTube. З січня 2009 року Youtube надає можливість завантажувати деякі відео-ролики безпосередньо з сайту. [5]

Можливо збереження без допомоги сторонніх додатків. Збережене відео розміщується в кеші браузера.

  • Mozilla Firefox відео тимчасово зберігається в каталозі профілю. Кеш доступний за адресою about:cache.
  • в Internet Explorer переглянуте відео можна витягти з кеша (Temporary Internet Files).

Ролик буде мати ім’я get_video?video=id= де далі після останнього знака рівності йде код ролика в адресі. Файл має розширення, можна перетягнути на робочий стіл, де він візьме ім’я get_video[1], приписати в кінці розширення .flv або .avi і відео можна буде переглядати за допомогою будь-якого програвача, підтримує FLV. наприклад,

Можливості користувачів

Користувачі можуть залишати свої коментарі, оцінювати чужі коментарі і виставляти рейтинг переглянутих відео, якщо таку можливість їм надав автор. Людина, що завантажив відео, також може заборонити «врізку» (embedding) свого відео на інші сайти, блоги і форуми.

Авторське право

Правила YouTube забороняють завантажувати на сайт відео, вміст якого порушує закон США про авторське право. Часто співробітники компанії видаляють незаконно завантажений контент. Однак, незважаючи на це, на сервіс продовжує закачуватися величезна кількість відео, захищеного авторським правом. без дозволу правовласника. Співробітники компанії можуть звернути на нього увагу тільки після скарги з боку правовласників або користувачів сервісу. Однак іноді скарги користувачів призводить до того, що законні відеоролики позначаються як нелегальні.

Влітку 2006 року тележурналіст Роберт Тур подав проти компанії перший позов з приводу порушення авторських прав та викладання у вільний доступ без дозволу правовласників декількох кліпів.

5 жовтня 2006 року претензії Японської асоціації правовласників JASRAC були задоволені, з сервісу були видалені 29549 кліпів і зйомок з виступів популярних японських артистів. [6] .

9 жовтня 2006 року CBS і Universal Media Group підписали з YouTube угоду, згідно з якою вони можуть транслювати відео через сервіс. Вони також оголосили, що будуть використовувати нову технологію для пошуку і видалення захищеного авторським правом контенту.

12 жовтня 2006 року YouTube оголосила про укладення угод, завдяки яким вона зможе використовувати програмні засоби, розпізнавальні низькоякісні копії ліцензійних відео або іншого контента. Після цього сервіс може автоматично видалити дане відео.

Претензії до сервісу

В бюлетені від 6:30 PM 1 червня 2006 року британське агентство ITV News заявило, що YouTube та аналогічні сайти, що пропагують насильство і ненависть серед підлітків, які знімають бійки на камери своїх мобільних телефонів, а потім викладають відео на сервіс. На сайті YouTube присутня функція «повідомити про надмірно жорстоке відео», але журналістам довелося витратити чимало часу, щоб домогтися видалення жорстокого відеоролика.

5 жовтня 2006 року New York Times повідомила про антиамериканском відео, закачаному на сервіс.

Несподіваний зліт YouTube призвів до проблем у американської компанії Universal Tube and Rollerform Equipment Corp. чий сайт http://www.utube.com часто опинявся недоступний через велику кількість відвідувачів, ошибавшихся при наборі доменного імені сервісу. На початку листопада 2006 року Universal Tube подала позов проти YouTube.

13 березня 2007 року компанія «[7]

YouTube в медіа-світі

YouTube став настільки значущим явищем у медіа -світі, що з ним змушене рахуватися і телебачення. Багато медіа-компанії створюють офіційні акаунти на YouTube, здійснюючи просування своєї продукції через сервіс (наприклад, Перший канал ). Ролики, що володіють статусом мема. нерідко потрапляють в репортажі новин. У червні 2007 року компанією CNN була здійснена кампанія по збору питань від користувачів YouTube для їх обговорення в міжпартійних дебатах. Кампанія також стала об’єктом значної критики з звинуваченнями у фальсифікаціях і цензуру. Іншим прикладом зворотного зв’язку з користувачами сервісу може служити відео-звернення телекомпанії Аль-Джазіра. в якому її представник намагалася з’ясувати думки спільноти про можливість запуску нової служби англійською мовою, створеної спеціально в рамках YouTube. YouTube дуже привабливий і для невеликих незалежних телекомпаній і телеканалів.

Деякі користувачі YouTube придбали статус медіа-знаменитостей, чия слава перейшла рамки Інтернету і вплинула тим самим на їх долю. Наприклад, користувач esmeedenters. подгружавшая свої аматорські відео з виконанням популярних пісень, у результаті була примечена продюсером і уклала музичний контракт на лейблі Tennman Records, який очолює Джастін Тімберлейк. Навпаки, мимовільний герой мема Star Wars kid став об’єктом насмішок в школі, що в свою чергу призвело до судового позову, поданого сім’єю хлопчика проти його однокласників.

Сервіси-аналоги

З появою понять «видеошаринг», «видеоблоггинг» (починаючи, приблизно, з 2003 ) виникло досить багато проектів, як пізніше, так і раніше, ніж YouTube. Деякі проекти буквально копіювали інтерфейс YouTube (Revver на перших порах існування; Clipshack; в Росії — RuTube). Майже всі існуючі сайти даної спрямованості використовують одну і ту ж структуру послуг розповсюдження відео, відрізняючись тільки бізнес-моделями (використання реклами. платність або безоплатність сервісу), деякими технічними деталями та позиціонуванням.

Короткий опис статті: yut ube

Джерело: Youtube.com — це… Що таке Youtube.com?

Також ви можете прочитати